Przemyslenia życiowe

Temat: umowa uzyczenia mieszkania
Czy umowa uzyczenia mieszkania pomiedzy synem i ojcem (syn wlascicielem) uprawnia ojca do odliczen z tytulu ulg remontowych? Czy niesie za soba obowiazek opodatkowania sie ojca z tytulu otrzymywania przychodu ze swiadczenia nieodplatnego korzystania z lokalu?
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=2878Temat: Umowa użyczenia
Zakładam działalność gospodarczą na adres mieszkania spółdzielczego którego najemcą jest moja mama, czy mogę podpisać z nią umowę użyczenia mieszkania na działalność gospodarczą.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=41379


Temat: Przestępstwo skarbowe a wykroczenie
Witam. Wynajmowałam mieszkanie przyjaciołom nie pobierając od nich czynszu. Miałam sporządzoną umowę użyczenia mieszkania od 2004r w zamian za przeprowadzenie remontu, dbanie o mieszkanie i regulowanie za prąd wodę i śieci. Ktoś zadenuncjował mnie do US i zostałam wezwana. Wyjaśniłam, że nie brałam pieniędzy za lokal i nie udzielono mi odpowiedzi co dalej z tą sprawą będzie. pracownik US chce przesłuchać jeszcze moich przyjaciół. Czy ja popełniłam przestępstwo skarbowe czy wykroczenie? Bo pan w US powiedział mi, że remont to...
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=15222


Temat: Użyczenie mieszkania a ulga remontowa
...domu na moje cele mieszkaniowe (po prostu kilka zdań, tak żeby umowa była zgodna z definicją umowy użyczenia zawartą w Kodeksie Cywilnym, przy czym nie potwierdzałyśmy jej notarialnie ani nie była zgłaszana do urzędu skarbowego). Wymieniłam okna, zrobiłam "malowanie" itd. (faktury oczywiście na mnie) i rozliczając się za 2001 rok skorzystałam z ulgi na remont. Z biegiem czasu mam jednak coraz więcej wątpliwości. Czy wystarczy umowa użyczenia mieszkania do skorzystania z ulgi remontowej? Czy ma moc prawną umowa, którą zawarłyśmy, skoro nie potwierdził jej notariusz? I czy w ogóle można użyczyć komuś mieszkanie? Co Państwo o tym sądzą? (Pewnie nie raz "mówiono" o tym na forum, ale ja zaglądam tu od niedawna...) Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=890